Stackpole Electronics Inc RNF14FBD499K
Part No.:
RNF14FBD499K
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD499K.pdf
Description:
RES 499K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
499 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD499K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD499K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD499K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD499K.
Image RNF14FBD499K
Part Number RNF14FBD499K
Product Status Active
Resistance 499 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)