Stackpole Electronics Inc RNF14FBD47K5
Part No.:
RNF14FBD47K5
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD47K5.pdf
Description:
RES 47.5K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
47.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD47K5 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD47K5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD47K5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD47K5.
Image RNF14FBD47K5
Part Number RNF14FBD47K5
Product Status Active
Resistance 47.5 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)