Stackpole Electronics Inc RNF14FBD470K
Part No.:
RNF14FBD470K
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD470K.pdf
Description:
RES 470K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
470 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD470K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD470K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD470K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD470K.
Image RNF14FBD470K
Part Number RNF14FBD470K
Product Status Active
Resistance 470 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)