Stackpole Electronics Inc RNF14FBD464R
Part No.:
RNF14FBD464R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD464R.pdf
Description:
RES 464 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
464 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD464R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD464R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD464R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD464R.
Image RNF14FBD464R
Part Number RNF14FBD464R
Product Status Active
Resistance 464 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)