Stackpole Electronics Inc RNF14FBD442R
Part No.:
RNF14FBD442R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD442R.pdf
Description:
RES 442 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
442 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD442R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD442R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD442R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD442R.
Image RNF14FBD442R
Part Number RNF14FBD442R
Product Status Active
Resistance 442 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)