Stackpole Electronics Inc RNF14FBD3K83
Part No.:
RNF14FBD3K83
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD3K83.pdf
Description:
RES 3.83K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
3.83 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD3K83 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD3K83 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD3K83?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD3K83.
Image RNF14FBD3K83
Part Number RNF14FBD3K83
Product Status Active
Resistance 3.83 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)