Stackpole Electronics Inc RNF14FBD3K57
Part No.:
RNF14FBD3K57
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD3K57.pdf
Description:
RES 3.57K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
3.57 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD3K57 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD3K57 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD3K57?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD3K57.
Image RNF14FBD3K57
Part Number RNF14FBD3K57
Product Status Active
Resistance 3.57 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)