Stackpole Electronics Inc RNF14FBD3K30
Part No.:
RNF14FBD3K30
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD3K30.pdf
Description:
RES 3.3K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
3.3 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD3K30 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD3K30 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD3K30?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD3K30.
Image RNF14FBD3K30
Part Number RNF14FBD3K30
Product Status Active
Resistance 3.3 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)