Stackpole Electronics Inc RNF14FBD35R7
Part No.:
RNF14FBD35R7
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD35R7.pdf
Description:
RES 35.7 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
35.7 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD35R7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD35R7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD35R7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD35R7.
Image RNF14FBD35R7
Part Number RNF14FBD35R7
Product Status Active
Resistance 35.7 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)