Stackpole Electronics Inc RNF14FBD34R0
Part No.:
RNF14FBD34R0
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD34R0.pdf
Description:
RES 34 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
34 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD34R0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD34R0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD34R0?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD34R0.
Image RNF14FBD34R0
Part Number RNF14FBD34R0
Product Status Active
Resistance 34 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)