Stackpole Electronics Inc RNF14FBD324R
Part No.:
RNF14FBD324R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD324R.pdf
Description:
RES 324 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
324 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD324R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD324R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD324R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD324R.
Image RNF14FBD324R
Part Number RNF14FBD324R
Product Status Active
Resistance 324 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)