Stackpole Electronics Inc RNF14FBD300K
Part No.:
RNF14FBD300K
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD300K.pdf
Description:
RES 300K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
300 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD300K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD300K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD300K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD300K.
Image RNF14FBD300K
Part Number RNF14FBD300K
Product Status Active
Resistance 300 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)