Stackpole Electronics Inc RNF14FBD2K49
Part No.:
RNF14FBD2K49
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD2K49.pdf
Description:
RES 2.49K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
2.49 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD2K49 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD2K49 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD2K49?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD2K49.
Image RNF14FBD2K49
Part Number RNF14FBD2K49
Product Status Active
Resistance 2.49 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)