Stackpole Electronics Inc RNF14FBD24K6
Part No.:
RNF14FBD24K6
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD24K6.pdf
Description:
RES 24.6K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
24.6 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD24K6 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD24K6 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD24K6?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD24K6.
Image RNF14FBD24K6
Part Number RNF14FBD24K6
Product Status Active
Resistance 24.6 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)