Stackpole Electronics Inc RNF14FBD249R
Part No.:
RNF14FBD249R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD249R.pdf
Description:
RES 249 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
249 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD249R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD249R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD249R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD249R.
Image RNF14FBD249R
Part Number RNF14FBD249R
Product Status Active
Resistance 249 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)