Stackpole Electronics Inc RNF14FBD205R
Part No.:
RNF14FBD205R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD205R.pdf
Description:
RES 205 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
205 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD205R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD205R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD205R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD205R.
Image RNF14FBD205R
Part Number RNF14FBD205R
Product Status Active
Resistance 205 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)