Stackpole Electronics Inc RNF14FBD1M69
Part No.:
RNF14FBD1M69
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD1M69.pdf
Description:
RES 1.69M OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
1.69 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD1M69 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD1M69 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD1M69?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD1M69.
Image RNF14FBD1M69
Part Number RNF14FBD1M69
Product Status Active
Resistance 1.69 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)