Stackpole Electronics Inc RNF14FBD1K24
Part No.:
RNF14FBD1K24
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD1K24.pdf
Description:
RES 1.24K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
1.24 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD1K24 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD1K24 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD1K24?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD1K24.
Image RNF14FBD1K24
Part Number RNF14FBD1K24
Product Status Active
Resistance 1.24 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)