Stackpole Electronics Inc RNF14FBD1K18
Part No.:
RNF14FBD1K18
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD1K18.pdf
Description:
RES 1.18K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
1.18 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD1K18 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD1K18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD1K18?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD1K18.
Image RNF14FBD1K18
Part Number RNF14FBD1K18
Product Status Active
Resistance 1.18 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)