Stackpole Electronics Inc RNF14FBD16K2
Part No.:
RNF14FBD16K2
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD16K2.pdf
Description:
RES 16.2K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
16.2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD16K2 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD16K2 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD16K2?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD16K2.
Image RNF14FBD16K2
Part Number RNF14FBD16K2
Product Status Active
Resistance 16.2 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)