Stackpole Electronics Inc RNF14FBD169K
Part No.:
RNF14FBD169K
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD169K.pdf
Description:
RES 169K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
169 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD169K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD169K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD169K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD169K.
Image RNF14FBD169K
Part Number RNF14FBD169K
Product Status Active
Resistance 169 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)