Stackpole Electronics Inc RNF14FBD147R
Part No.:
RNF14FBD147R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD147R.pdf
Description:
RES 147 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
147 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD147R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD147R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD147R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD147R.
Image RNF14FBD147R
Part Number RNF14FBD147R
Product Status Active
Resistance 147 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)