Stackpole Electronics Inc RNF14FBD13R3
Part No.:
RNF14FBD13R3
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD13R3.pdf
Description:
RES 13.3 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
13.3 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD13R3 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD13R3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD13R3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD13R3.
Image RNF14FBD13R3
Part Number RNF14FBD13R3
Product Status Active
Resistance 13.3 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)