Stackpole Electronics Inc RNF14FBD13K3
Part No.:
RNF14FBD13K3
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD13K3.pdf
Description:
RES 13.3K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
13.3 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD13K3 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD13K3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD13K3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD13K3.
Image RNF14FBD13K3
Part Number RNF14FBD13K3
Product Status Active
Resistance 13.3 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)