Stackpole Electronics Inc RNF14FBD137K
Part No.:
RNF14FBD137K
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD137K.pdf
Description:
RES 137K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
137 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD137K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD137K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD137K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD137K.
Image RNF14FBD137K
Part Number RNF14FBD137K
Product Status Active
Resistance 137 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)