Stackpole Electronics Inc RNF14FBD12R1
Part No.:
RNF14FBD12R1
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD12R1.pdf
Description:
RES 12.1 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
12.1 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD12R1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD12R1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD12R1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD12R1.
Image RNF14FBD12R1
Part Number RNF14FBD12R1
Product Status Active
Resistance 12.1 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)