Stackpole Electronics Inc RNF14FBD12K0
Part No.:
RNF14FBD12K0
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD12K0.pdf
Description:
RES 12K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
12 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD12K0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD12K0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD12K0?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD12K0.
Image RNF14FBD12K0
Part Number RNF14FBD12K0
Product Status Active
Resistance 12 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)