Stackpole Electronics Inc RNF14FBD118K
Part No.:
RNF14FBD118K
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD118K.pdf
Description:
RES 118K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
118 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD118K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD118K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD118K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD118K.
Image RNF14FBD118K
Part Number RNF14FBD118K
Product Status Active
Resistance 118 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)