Stackpole Electronics Inc RNF14FBC6K04
Part No.:
RNF14FBC6K04
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBC6K04.pdf
Description:
RES 6.04K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
6.04 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBC6K04 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBC6K04 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBC6K04?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBC6K04.
Image RNF14FBC6K04
Part Number RNF14FBC6K04
Product Status Active
Resistance 6.04 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)