Stackpole Electronics Inc RNF14FBC332K
Part No.:
RNF14FBC332K
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBC332K.pdf
Description:
RES 332K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
332 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBC332K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBC332K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBC332K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBC332K.
Image RNF14FBC332K
Part Number RNF14FBC332K
Product Status Active
Resistance 332 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)