Stackpole Electronics Inc RNF14FBC32R4
Part No.:
RNF14FBC32R4
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBC32R4.pdf
Description:
RES 32.4 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
32.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBC32R4 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBC32R4 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBC32R4?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBC32R4.
Image RNF14FBC32R4
Part Number RNF14FBC32R4
Product Status Active
Resistance 32.4 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)