Stackpole Electronics Inc RNF14FBC31R6
Part No.:
RNF14FBC31R6
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBC31R6.pdf
Description:
RES 31.6 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
31.6 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBC31R6 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBC31R6 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBC31R6?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBC31R6.
Image RNF14FBC31R6
Part Number RNF14FBC31R6
Product Status Active
Resistance 31.6 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)