Stackpole Electronics Inc RNF14FBC30K1
Part No.:
RNF14FBC30K1
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBC30K1.pdf
Description:
RES 30.1K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
30.1 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBC30K1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBC30K1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBC30K1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBC30K1.
Image RNF14FBC30K1
Part Number RNF14FBC30K1
Product Status Active
Resistance 30.1 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)