Stackpole Electronics Inc RNF14FBC309K
Part No.:
RNF14FBC309K
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBC309K.pdf
Description:
RES 309K OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
309 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBC309K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBC309K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBC309K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBC309K.
Image RNF14FBC309K
Part Number RNF14FBC309K
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RNF
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 309 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)