Stackpole Electronics Inc RNF14DTC9K09
Part No.:
RNF14DTC9K09
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14DTC9K09.pdf
Description:
RES 9.09K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance:
9.09 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14DTC9K09 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14DTC9K09 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14DTC9K09?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14DTC9K09.
Image RNF14DTC9K09
Part Number RNF14DTC9K09
Product Status Active
Resistance 9.09 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)