Stackpole Electronics Inc RNF14DTC698R
Part No.:
RNF14DTC698R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14DTC698R.pdf
Description:
RES 698 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance:
698 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14DTC698R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14DTC698R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14DTC698R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14DTC698R.
Image RNF14DTC698R
Part Number RNF14DTC698R
Product Status Active
Resistance 698 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)