Stackpole Electronics Inc RNF14DTC2K52
Part No.:
RNF14DTC2K52
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14DTC2K52.pdf
Description:
RES 2.52K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance:
2.52 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14DTC2K52 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14DTC2K52 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14DTC2K52?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14DTC2K52.
Image RNF14DTC2K52
Part Number RNF14DTC2K52
Product Status Active
Resistance 2.52 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)