Stackpole Electronics Inc RNF14DTC2K46
Part No.:
RNF14DTC2K46
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14DTC2K46.pdf
Description:
RES 2.46K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance:
2.46 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14DTC2K46 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14DTC2K46 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14DTC2K46?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14DTC2K46.
Image RNF14DTC2K46
Part Number RNF14DTC2K46
Product Status Active
Resistance 2.46 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)