Stackpole Electronics Inc RNF14DTC18R2
Part No.:
RNF14DTC18R2
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14DTC18R2.pdf
Description:
RES 18.2 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance:
18.2 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14DTC18R2 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14DTC18R2 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14DTC18R2?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14DTC18R2.
Image RNF14DTC18R2
Part Number RNF14DTC18R2
Product Status Active
Resistance 18.2 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)