Stackpole Electronics Inc RNF14DBC1K67
Part No.:
RNF14DBC1K67
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14DBC1K67.pdf
Description:
RES 1.67K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance:
1.67 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14DBC1K67 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14DBC1K67 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14DBC1K67?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14DBC1K67.
Image RNF14DBC1K67
Part Number RNF14DBC1K67
Product Status Active
Resistance 1.67 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)