Stackpole Electronics Inc RNF14DBC165K
Part No.:
RNF14DBC165K
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14DBC165K.pdf
Description:
RES 165K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance:
165 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14DBC165K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14DBC165K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14DBC165K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14DBC165K.
Image RNF14DBC165K
Part Number RNF14DBC165K
Product Status Active
Resistance 165 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)