Stackpole Electronics Inc RNF14DBC12K7
Part No.:
RNF14DBC12K7
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14DBC12K7.pdf
Description:
RES 12.7K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance:
12.7 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14DBC12K7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14DBC12K7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14DBC12K7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14DBC12K7.
Image RNF14DBC12K7
Part Number RNF14DBC12K7
Product Status Active
Resistance 12.7 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)