Stackpole Electronics Inc RNF14DBC121R
Part No.:
RNF14DBC121R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14DBC121R.pdf
Description:
RES 121 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance:
121 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14DBC121R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14DBC121R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14DBC121R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14DBC121R.
Image RNF14DBC121R
Part Number RNF14DBC121R
Product Status Active
Resistance 121 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)