Stackpole Electronics Inc RNF12JTD220R
Part No.:
RNF12JTD220R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12JTD220R.pdf
Description:
RES 220 OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance:
220 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12JTD220R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12JTD220R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12JTD220R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12JTD220R.
Image RNF12JTD220R
Part Number RNF12JTD220R
Product Status Active
Resistance 220 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)