Stackpole Electronics Inc RNF12JTD1K60
Part No.:
RNF12JTD1K60
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12JTD1K60.pdf
Description:
RES 1.6K OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance:
1.6 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12JTD1K60 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12JTD1K60 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12JTD1K60?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12JTD1K60.
Image RNF12JTD1K60
Part Number RNF12JTD1K60
Product Status Active
Resistance 1.6 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)