Stackpole Electronics Inc RNF12JTD15K0
Part No.:
RNF12JTD15K0
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12JTD15K0.pdf
Description:
RES 15K OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance:
15 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12JTD15K0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12JTD15K0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12JTD15K0?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12JTD15K0.
Image RNF12JTD15K0
Part Number RNF12JTD15K0
Product Status Active
Resistance 15 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)