Stackpole Electronics Inc RNF12GTD1K20
Part No.:
RNF12GTD1K20
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12GTD1K20.pdf
Description:
RES 1.2K OHM 2% 1/2W AXIAL
Resistance:
1.2 kOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12GTD1K20 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12GTD1K20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12GTD1K20?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12GTD1K20.
Image RNF12GTD1K20
Part Number RNF12GTD1K20
Product Status Active
Resistance 1.2 kOhms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)