Stackpole Electronics Inc RNF12FTD931K
Part No.:
RNF12FTD931K
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD931K.pdf
Description:
RES 931K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
931 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD931K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD931K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD931K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD931K.
Image RNF12FTD931K
Part Number RNF12FTD931K
Product Status Active
Resistance 931 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)