Stackpole Electronics Inc RNF12FTD80K6
Part No.:
RNF12FTD80K6
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD80K6.pdf
Description:
RES 80.6K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
80.6 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD80K6 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD80K6 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD80K6?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD80K6.
Image RNF12FTD80K6
Part Number RNF12FTD80K6
Product Status Active
Resistance 80.6 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)