Stackpole Electronics Inc RNF12FTD75K0
Part No.:
RNF12FTD75K0
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD75K0.pdf
Description:
RES 75K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
75 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD75K0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD75K0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD75K0?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD75K0.
Image RNF12FTD75K0
Part Number RNF12FTD75K0
Product Status Active
Resistance 75 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)